ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

PRE GAME: Ορφέας Ν. Σκοπού 20-21/10/18

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για το Ανδρικό Τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού. Μετά το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας οι Ασπρόμαυροι θα ταξιδέψουν στην γειτονική Δράμα όπου θα αντιμετωπίσουν την Αθλητική Ένωση Δοξάτου χωρίς να αντιμετωπίζουν προβλήματα απουσιών. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Οκτωβρίου στις 17:00 και διαιτητες της αναμέτρησης ορίστηκαν οι κύριοι Ζαχαριάδης-Παναγιωτίδης.

Περισσότερα...

Πρωτάθλημα Εφήβων: Ορφεας Ν, Σκοπού - Ικαροι Σερρών 39-60

Εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος με σκορ 39-60 γνώρισαν οι  Εφήβοι του Ορφέα. Η ομαδα του Χρήστου Γκαβανόζη αν και αγωνίστηκε με μόλις 7 παίκτες πραγματοποίησε αξιοπρεπή εμφάνιση κερδιζοντας το χειροκρότημα των φιλάθλων.

Pre Game: Ορφέας Ν. Σκοπού

Αναγκαστικό ρεπό αυτό το Σαββατοκύριακο για το Ανδρικό Τμήμα Μπάσκετ του  Ν. Σκοπού μιας και οι Μακεδόνες Κρηνίδων αποσύρθηκαν από το πρωτάθλημα δίνοντας έτσι την νίκη (20-0) άνευ αγώνα στον Ορφέα.

Post Game: ΑΟ Ηρακλειας - Ορφεας Ν. Σκοπού Πρωτάθλημα Παίδων

Πρεμιέρα με το δεξί για το παιδικό του Ορφέα το οποίο επικράτησε της Ηράκλειας εκτός έδρας με σκορ 50-76

Post Game: ΠΓΣ Παγγαίου - Ορφέας Ν. Σκοπού 50-64

Ανεβάζοντας σταδιακά το ρυθμό του και βρίσκοντας λύσεις στην επι 40 λεπτά ζωνη του Παγγαίου, ο Ορφέας πήρε τελικά μια εύκολη νίκη με 50-64.
Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα και σταδιακά έχτισαν μια διαφορά (17-8 1η περίοδος, 26-12 στο 15) εκμεταλλευόμενοι τα λάθη και την αστοχία του Ορφέα.