ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Post Game: Πανσερραϊκός-Ορφέας Ν. Σκοπού 73-44 (Πρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Δεν τα κατάφερε παρά την καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, το παιδικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού και γνώρισε εκτός έδρας ήττα με σκορ 73-44 από τον Πανσερραϊκό. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από νωρίς σε θέση οδηγού όμως οι «ασπρόμαυροι» παρέμεναν σε θέση βολής. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 35-27.

Περισσότερα...

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού-ΚΑΟΔ 42-67 (Πρωτάθλημα Ανδρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Εξαρχής η αποστολή του Ορφέα Ν. Σκοπού κόντρα στο φαβορί ΚΑΟΔ ήταν δύσκολη,   η διαφορά εμπειρίας που χώριζε τις δύο ομάδες έγινε αισθητή από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν σε μία άνετη νίκη με 42-67. Ο Ορφέας ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο κοιτάζοντας στα μάτια τον ΚΑΟΔ και ίσως η διαφορά στο τελικό σκορ να ήταν μικρότερη αν είχαν αποφευχθεί λάθη στην άμυνα και το κατέβασμα της μπάλας.

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού-ΓΣ Σερρών 2017 53-49 (Πρωτάθλημα Εφήβων ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Όχι και η πιο πειστική εμφάνιση για το εφηβικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού, παρά τη νίκη με σκορ 53-49 κόντρα στον ΓΣ Σερρών οι «ασπρόμαυροι» υστέρησαν σε αρκετούς τομείς. Σημεία που έκριναν την αναμέτρηση υπέρ των γηπεδούχων, η ευστοχία σε κρίσημα καλάθια και η συνέπεια από την γραμμή των βολών.

Pre Game: Ορφέας Ν. Σκοπού 15-16-17/11/19

Την υπέρβαση κόντρα στον φορμαρισμένο ΚΑΟΔ καλείται να κάνει το ανδρικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού. Οι «ασπρόμαυροι» υποδέχονται το Σάββατο 16/11 και ώρα 17:00 στο Κλειστό Ν. Σκοπού την ομάδα από την Δράμα που είναι και η μοναδική αήττητη στον όμιλο σε έξι αγώνες.

Post Game: Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ν. Σκοπού 59-60 (Πρωτάθλημα Ανδρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Ακόμη και στις ημέρες που πραγματοποιεί μέτριες εμφανίσεις κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει πως ο Ορφέας Ν. Σκοπού είναι μία ομάδα που πραγματοποιεί κατάθεση ψυχής. Το απέδειξε και σήμερα προσφέροντας στους φίλους του ακόμα μία «χιτσκοκική νίκη» η οποία κρίθηκε κυριολεκτικά στα τελευταία δέκατα της αναμέτρησης χάρη σε παλικαρίσιο καλάθι του MVP της αναμέτρησης Χρήστου Λουλούδη για το 59-60 κόντρα στο αξιόμαχο Ρούπελ Σιδηροκάστρου.