ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με αίσθημα ευθύνης λόγω των αυξανόμενων κρουσμάτων στο Νομό Σερρών αποφασίστηκε η ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ για τις επόμενες δέκα μέρες!

Θα ακολουθήσει νεώτερη ενημέρωση για την επανέναρξη των προπονήσεων!

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού- ΠΓΣ Παγγαίο 62-37 (Πρωτάθλημα Ανδρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Στοπ στο σερί αρνητικών αποτελεσμάτων έβαλε ο Ορφέας Ν. Σκοπού επικρατώντας εντός έδρας του ΠΓΣ Παγγαίου με 62-37χωρίς να αντιμετωπίσει ουσιαστικά προβλήματα ωστόσο έδειξε πως ακόμα χρειάζεται χρόνο για να βελτιωθεί. Ο Ορφέας πήρε τα ηνία τους ματς από το ξεκίνημα χωρίς να αφήσει αρκετά περιθώρια στο σκληροτράχηλο Παγγαίο. Ο Χρήστος Γκαβανόζης πέρα από το θετικό αποτέλεσμα κρατά την επιστροφή του Βασίλη Χαβαλέ ο οποίος βρέθηκε ξανά στο παρκέ μετά τον τραυματισμό την περασμένη σαιζόν. Το βάφτισμα του πυρός έλαβε ο νεαρός Ιωσήφ Δουκόγλου, αγωνίστηκε στην τελευταία περίοδο πετυχαίνοντας μάλιστα 5(1) πόντους.

Περισσότερα...

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού-Αθλητική Ακαδημία Λευκώνα 61-62 (Πρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Μεγάλο παιχνίδι που χρειάστηκε να οδηγηθεί στην παράταση ώστε να αναδειχθεί νικητής και εν τέλει κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ορφέας Ν. Σκοπού και Ακαδημία Λευκώνα προσέφεραν ένα χορταστικό παιχνίδι ικανοποιώντας με την απόδοσή τους. Παρά την οριακή ήττα οι παίδες του Ορφέα έχουν λόγους να είναι ικανοποιημένοι ειδικά όσον αφορά την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα σε έναν πειθαρχημένο αντίπαλο . Ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» πλήρωσαν το κακό ξεκίνημα και τα ουκ ολίγα λάθη στην μεταφορά της μπάλας απόρροια του ασφυχτικού pressing που εφάρμοσαν οι φιλοξενούμενοι.

Pre Game: Ορφέας Ν.Σκοπού 18/10

Γεμάτο απόγευμα Κυριακής για τα τμήματα μπάσκετ του Ορφέα Ν. Σκοπού
Αρχικά οι Παίδες υποδέχονται την Κυριακή 18 Οκτωβρίου και ώρα 15:00 στο Κλειστό Ν. Σκοπού την Ακαδημία Λευκώνα. Διαιτητές της αναμέτρησης ορίστηκαν οι κ. Αλευράς-Κεφαλάς.

Post Game: Αστέρας Καβάλας – Ορφέας N. Σκοπού 72-52 (Πρωτάθλημα Ανδρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Προβλημάτισε στο ξεκίνημα, βελτιώθηκε στη συνέχεια αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στο πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, ο Ορφέας Ν. Σκοπού το πάλεψε κόντρα στον Αστέρα Καβάλας αλλά έφυγε ηττημένος από το Κλειστό Ποταμουδίων με σκορ 72-52.