ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού - Ρούπελ Σιδηροκάστρου 49-44 (Πρωτάθλημα Εφήβων ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Τα λάθη στο δεύτερο ημίχρονο ευτυχώς δεν κόστισαν το ροζ φύλλο αγώνα στο εφηβικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού το οποίο εν τέλει σημείωσε τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 49-44 επί του Ρούπελ Σιδηροκάστρου. Ωστόσο για να συμβεί αυτό οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης αφού η λήξη της κανονικής διάρκειας βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 42-42.

Περισσότερα...

Post Game: Τιτάνες Δράμας - Ορφέας Ν. Σκοπού 66-59 (Πρωτάθλημα Ανδρων ΕΚΑΣΑΜΑθ)

Την πρώτη του φετινή ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Ορφέας Ν. Σκοπού, οι "ασπρόμαυροι" έφυγαν από την γειτονική Δράμα έχοντας στις αποσκευές του το κίτρινο φύλλο αγώνα μετά το 66-59 από τους τοπικούς Τιτάνες. Θετικά σημεία η απόδοση της ομάδας στο τρίτο δεκάλεπτο όπου έφτασε πολύ κοντά στην ανατροπή του σκορ και η παρουσία των νεαρών παικτών που πήραν αρκετά λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκορερ για τους φιλοξενούμενους αναδείχθηκέ ο Καλαντίδης με 14(3) πόντους ενω ακόμα μία πολυ καλή απόδοση προσέθεσε στο ενεργητικό του ο Λουλούδης με 11(1) πόντους.

Οι Τιτάνες θα αποκτήσουν το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης, ο Ορφέας από την άλλη έδειξε για ακόμη μία φορά το μαχητικό του πνεύμα μην επιτρέποντας στους γηπεδούχους να αποκτήσουν διαφορα ασφαλείας με το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου στο 16-10. Η δεύτερη περίοδος θα κυλήσει στο ίδιο τέμπο, αμφότερες οι ομάδες βρισκόντουσαν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να κρατούν ην υπεροχή και το προβάδισμα οπως καταγράφεται στο σκορ του ημιχρόνου 35-30.

Pre Game: Ορφέας Ν. Σκοπού 12-13-17/10/19

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και την συγκομιδή πολύτιμων βαθμών, με αυτούς τους στόχους θα ταξιδέψει σήμερα στην Δράμα το ανδρικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού όπου στις 16:00 θα κοντραριστούν με τους Τιτάνες στο ΔΓΑ Δράμας. Διαιτητες της αναμέτρησης ορίστηκαν οι κ. Ξενικάκης-Ράπτης.

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού-ΑΕΣ 64-52 (Πρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Δεύτερη σερί νίκη αυτη την φορά κόντρα στην ΑΕΣ πέτυχε το παιδικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού. Οι παίκτες του Χρήστου Γκαβανόζη στον πρώτο αγώνα ενώπιον του κοινού τους πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφανιση κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο φτάνοντας στο ροζ φύλλο αγώνα με 64-52. Οι γηπεδούχοι εβαλαν τις βάσεις από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο οπότε και προηγήθηκαν με σκορ 14-9 ενω ολοκλήρωσαν το ημίχρονο κρατόντας διαφορά ασφαλείας 33-24.

Post Game: Ορφέας Ν. Σκοπού- ΠΓΣ Παγγαίο 93-70 (Πρωτάθλημα Ανδρων ΕΚΑΣΑΜΑΘ)

Προβλημάτισε στο πρώτο μέρος, έβγαλε μάτια στο δεύτερο, ο Ορφέας που έφτασε στη δεύτερη φετινή του νίκη σε ισάριθμους αγώνες επικρατώντας του ΠΓΣ Παγγαίου με το χορταστικό 93-70. Οι ασπρόμαυροι είχαν υψηλό ποσοστό ευστοχίας στα σουτ 3 πόντων πετυχαίνοντας 19. Πολυτιμότερος παίκτης του αγωνα αναδείχθηκε ο Λουλούδης που πέτυχε 32 πόντους με 8 τρίποντα ενω σε μεγάλη μέρα βρέθηκε και ο Καραμπατζάκης με 26 πόντους και 5 τρίποντα.
Το χορταστικό 93-70 ικανοποίησε τους φίλους της ομάδας που γέμισαν από νωρίς το Κλειστό Ν. Σκοπού και χειροκρότησαν την προσπάθεια.