ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ - ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 82 - 62

Ένα ακόμα βήμα προς την κατάκτηση της ανόδου έκανε ο Ορφέας ο οποίος επιβλήθηκε του Αρίωνα με σκορ 82 - 62 .

Η ομάδα της Ξάνθης άντεξε για ένα μόνο δεκάλεπτο ( 21 – 19 ) αλλά στη δεύτερη περίοδο και χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα ο Νέος Σκοπός βασιζόμενος στην ποιότητα των παικτών του ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους  , με το ημίχρονο να κλείνει τελικά 41 – 28 .

Η συνέχεια λίγο πολύ γνωστή και συνηθισμένη με τον κ. Σπανό να χρησιμοποιεί όλους τους ‘’ πιτσιρικάδες ‘’ ( ευχάριστα κουραστικό να το επαναλαμβάνουμε ) οι οποίοι μάλιστα πρόσφεραν πλούσιο θέαμα ανεβάζοντας τη διαφορά μέχρι το + 33 στα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου , με το τελικό σκορ στο 82 – 62 .

Επόμενος αντίπαλος για τον Ορφέα η Κομοτηνή εκτός έδρας στις 12 Μαρτίου .

Διαιτητές : Λαμπρίδης - Δαμαλής

Τα δεκάλεπτα 21 – 19 , 41 – 28 ( ημ. ) , 65 - 43  , 82 – 62 .

ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ( Σπανός ) : Καρακώστας 4 , Παπαδόπουλος Γ. 18 ( 5 ) , Σολούγκας 19 ( 2 ) , Καβελίδης 2 , Παπαδόπουλος Χ. ,  Χατζηπέτρου 6  , Κούτρης 4 , Καδής 20 ( 1 ) , Σουτζόπουλος 2 , Καραμπατζιάκης 1 , Σκουλίδης 2 , Κλαλιώτης 4 ( 1 ) Λαδιάς .