Παιδικό ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Ορφέας Ν. Σκοπού – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 78-34

Από επιτυχία σε επιτυχία το παιδικό τμήμα του Ορφέα Ν. Σκοπού το οποίο το απόγευμα της Κυριακής επικράτησε και του Ρούπελ Σιδηροκάστρου με σκορ 78-34 ικανοποιώντας με την αγωνιστική εικόνα του τον κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες του Ν. Σκοπού.

Αμφότερες οι ομάδες μπήκαν νωθρές στο παρκέ, το θέαμα στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν «φτωχό» με τον Ορφέα όμως να έχει το προβάδισμα με 19-6.Τα πράγματα θα αλλάξουν στην δεύτερη περίοδο, ο Ορφέας θα ασκήσει pressing αναγκάζοντας τους αντιπάλους να υποπέσουν σε λάθη ανοίγοντας την ψαλίδα στο 38-18.

Το Ρούπελ θα αντιδράσει στο ξεκίνημα της επανάληψης μειώνοντας την διαφορά όμως από εκεί και έπειτα η συνέχεια θα ανήκει εξ ολοκλήρου στον Ορφέα με την τρίτο δεκάλεπτο να λήγει 54-27. Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, οι «ασπρόμαυροι» θα ξεφύγουν με το τελικό 78-34 να αντικατοπτρίζει απόλυτα την εικόνα του αγώνα.

Ορφέας Ν. Σκοπού(Κ. Πεχλιβάνης): Δουκογλου, Αχτσης, Σκαρλατοπουλος, Γεωργόπουλος, Καραμπατζάκης, Σιάρκος, Δρουμαλιας, Σουριδης Στυλιανος, Σουριδης Κων/νος, Κουντουράς, Δούμας, Θεοφανιδης, Βαγενάς, Πέτρου, Τσαμανδανης, Κοντος.