Πρωτάθλημα Παίδων: Ορφέας Ν. Σκοπού-Πανσερραϊκός 70-44

Ακόμα μία νίκη προσέθεσε η ομάδα Παίδων του Ορφέα Ν. Σκοπού που επικράτησε εντός έδρας του Πανσερραϊκού με 70-44 χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ δυνατό με τον Ορφέα να παίρνει το προβάδισμα ωστόσο τα «λιοντάρια» λίγο πριν το τέλος πλησίασαν στο καλάθι (14-12 αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου).

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτιωθηκαν σε άμυνα και επίθεση καταφέρνοντας να επιβάλουν τον ρυθμό τους με την διαφορά του σκορ να κινείται σε διψήφιο νούμερο και τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με σκορ 32-22. Ο Πανσερραϊκός προσπάθησε να αντιδράσει στο τρίτο δεκάλεπτο μειώνοντας προσωρινά στους 7, μέχρι που ο Ορφέας αποφάσισε να ξαναπατήσει το γκάζι στέλνοντας τη διαφορα στους 30 με το τελικό 70-44 να δίνει στους «ασπρόμαυρους» μία ευκολη νίκη.

Ορφέας Ν. Σκοπού(Κ. Πεχλιβάνης): Δουκογλου, Αχτσης, Σκαρλατοπουλος, Γεωργόπουλος, Καραμπατζάκης, Σιάρκος, Δρουμαλιας, Σουριδης Στυλιανος, Σουριδης Κων/νος, Κουντουράς, Δούμας, Θεοφανιδης, Βαγενάς, Πέτρου, Τσαμανδανης, Κοντος.